Australský potápěč zažil ten nejkrásnější podvodní zážitek, o kterém se mu mohlo doposud jen zdát. Jeho nový 30metrový kamarád jej za žádnou cenu nechtěl opustit. Nakonec muž poznal, že jeho zájem je ve skutečnosti volání o pomoc a v tu chvíli věděl, že musí okamžitě jednat!

Jestli patříte mezi ty, kdo se rádi potápějí a šnorchlují v oceánech, jistě jste měli tu čest vidět spoustu krás. Svět pod vodou je něco, o čem si někteří mohou nechat jen zdát. Zvláště to, co zažil jeden australský potápěč, je záviděníhodné.

Jake byl se svou potápěčskou skupinou v západní Austrálii, když se u něj náhle objevil asi 30metrový rejnok. Obrovský tvor nechtěl potápěče za žádnou cenu opustit. Když Jake zjistil proč, věděl, že musí okamžitě jednat. Je velice neobvyklé, když se tvor jako tento přiblíží k lidem, normálně je totiž velmi plachý a podezřívavý.

“Je velice vzácné, když se takové zvíře vrátí a představí se vám. Věděl jsem, že jakmile s námi začal komunikovat, jedná se o něco mimořádného,” vypráví Jake, který věřil, že mu rejnok důvěřoval a moc dobře jej znal díky jeho pravidelnému potápění na tomto místě. Nakonec se ukázalo, že se rejnok snaží volat o pomoc. Jake si totiž všiml, že má v kůži zachycené rybářské háčky, a to velice blízko svého oka. 

Jake se musel do vody několikrát vrátit a se zadrženým dechem se snažil háčky odstranit. “Bylo to docela emotivní. Ještě jednou jsem se vrátil, abych se rozloučil a on na mě čekal,” vzpomíná Jake na nejkrásnější chvíli, kterou pod vodou mohl zažít. Jake potvrdil, že rejnoka viděl opět za dva týdny od setkání a zdálo se, že se mu vede dobře.

Podívejte se na tento úžasný okamžik na níže uvedeném videu:

Podělte se o tento krásný příběh, jste-li, stejně jako my, ohromeni tímto vztahem mezi člověkem a podmořským zvířete.

Zdroj: en.stories.newsner.com