Dojaté žirafy daly poslední sbohem pracovníkovi ZOO, umírajícímu na rakovinu! Po zhlédnutí videa zůstalo mnoho zlomených srdcí, ale muž odešel s úsměvem na rtech. Bylo mu splněno poslední přání – rozloučit se se svými zvířecími přáteli!

Zvířata jsou zvláštní bytosti, jež dokáží projevovat lásku k lidem tím nejsrdceryvnějším způsobem. Příběh Maria, 54letého pracovníka ZOO, zahřál u srdce mnoho lidí po celém světě. Dlouhých 25 let svého života věnoval péči o zvířata v holandské ZOO v Rotterdamu i přesto, že trpí mentálním postižením. Ve své práci nemohl pokračovat ve chvíli, kdy mu byla objevena terminální rakovina mozku. Polovinu života strávil mezi zvířaty a stačil s nimi navázat hluboké pouto, proto je tedy logické, že své poslední chvíle toužil strávit právě v ZOO.

Jeho stav se zhoršoval, měl problémy s mluvením a byl trvale uvězněn na lůžko. Přesto ale s pomocí charitativní organizace byl z nemocnice převezen speciálně navrženou sanitkou, aby se naposledy mohl setkat se svými zvířecími přáteli. Když byl přivezen k výběhu žiraf, všichni přítomní byli svědky srdcervoucí scény. Několik žiraf bylo zvědavých, kdo se objevil v jejich prostoru. Vycítily Mariovu bolest a začaly jedna po druhé k němu přistrkovat hlavu. Dívaly se na něj smutným, lítostivým pohledem a líbaly ho na tvář.

Žirafy Maria moc dobře poznaly a ihned věděly, že není v pořádku. Rozhodly se proto mu dát poslední sbohem v podobě několika olíznutí. I když Mario nedokázal mluvit, jeho výraz vypovídal o všem. Jeho tvář se rozzářila.

Několik internetových stránek, včetně sociálních sítí, sdílelo dojemné video se zlomeným srdcem. Zvířata jsou opravdu úžasná stvoření a jejich bezpodmínečná láska přináší velkou radost a štěstí, stejně jako tyto vděčné žirafy, které učinily Maria naposledy šťastným.

Podívejte se na níže uvedené video, kde můžete dojemnou scénu sledovat:

Jak se vám dnešní příběh líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com