Láska věrného zvířete je někdy tím nejlepším lékem! Důkazem toho je tento muž, jenž se už několik týdnů léčí s rakovinou. Když si sestry všimly, jak teskní po svém domácím mazlíčkovi, zařídily návštěvu, o které ještě netušily, co s sebou přinese!

Posledních pár týdnů strávil Flavio Santos v nemocnici v Brazílii, kde se léčil s rakovinou. Bylo to pro něj bezpochyby velice těžké období, které se zhoršovalo tím, že mu chyběl jeho drahý čtyřnohý přítel, jehož musel zanechat doma – pes jménem Agadir. Když se o tom dozvěděly sestřičky, pečující o Flavia, rozhodly se zařídit speciální návštěvu.

Přátelé se konečně opět setkali! Pro Flavia i Agadira to byl tak emocionální zážitek, když se jejich pohledy střetly. Nikdo z nich nečekal, že tato chvíli nastane. To ještě nikdo nevěděl, co návštěva přinese!

Poté, co Flavio strávil nějaký čas s Agadirem, lékaři zaznamenali pozitivní změny v jeho zdravotním stavu. „Byl jsem překvapený. Orientoval se, mluvil a reagoval,“ vypráví Tancredi, ošetřující lékař Flavia. Jak se zdá, takové návštěvy domácích mazlíčků mají psychologické i fyzické výhody, což má za následek zvýšenou chuť k jídlu a nižší srdeční frekvenci a krevní tlak. „Ke zlepšení došlo postupně a stále přetrvává,“ dodává doktor.

Flaviovo zlepšení bylo tak velké, že ve skutečnosti může být se svým Agadirem mnohem dříve, než se předpokládalo. Vzhledem k prokázanému pozitivnímu účinku domácího zvířete to vypadá, že taková návštěva nebude v této nemocnici poslední.

Jak se vám dnešní příběh líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: thedodo.com