Manželský pár se vzdal svého vysněného auta, aby mohl svému 17letému kocourovi zachránit život! Všechny úspory padly na drahou transplantaci jen proto, že majitelé doufají v dlouhověkost svého mazlíčka. Nikdo z okolí nechce věřit, kolik peněz už za svého kocoura utratili aneb když zvíře už není zvíře, ale člen rodiny!

Normální domácí kočka se dožívá průměrné délky života něco kolem 15 let, ale pro kocoura Stanleyho z Baltimoru, je to skoro začátek druhého života. Právě oslavil své 18. narozeniny, a to vše díky svým milujícím majitelům, kteří se rozhodli zrušit plány na nákup nového auta a místo toho zaplatili v přepočtu asi 420 000 korun na transplantaci Stanleyho ledviny, když mu bylo 17 let.

Stanley trpěl 4. stádiem renálního selhání, které vyžadovala operaci a ledvinu od jiného kočičího dárce. Manželé obhajovali své rozhodnutí tím, že Stanleyho už dávno nepovažují za pouhého domácího mazlíčka. „Viděl mě v těch nejhorších životních chvílích. Připadá mi téměř jako člověk. Je to přítel a já věřím, že chtěl žít dál. Takže jsme zaplatili operaci,“ vypráví Stanleyho majitelka. Ovšem náklady na léčbu a rekonvalescenci se stále zvyšují. Pár se navíc rozhodl adoptovat dvouletou kočku Jay, která Stanleymu darovala svou ledvinu během první operace.

Příběh těchto manželů se setkal i s krutými reakcemi a dokonce i jejich přátelé zpochybnili jejich rozhodnutí. Ale bez ohledu na kritiku nelitují svého rozhodnutí a drží si stále svůj optimismus ohledně Stanleyho dlouhověkosti. „Kdyby se dožil 25 let bylo by to skvělé. Ale doufám i ve 30,“ tvrdí žena.

Co říkáte na tento bizarní příběh? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com