Osmiletý chlapec si užíval příjemného odpoledne se svým bratrem, když se náhle z lesa vynořilo zběsilé zvíře, toužící po oběti! Nikdo z dětí nic takového nečekal, ale chlapec si dokázal zachovat chladnou hlavu a jednat jako hrdina! Jaké zvíře si chtělo pochutnat na nevinném dítěti?

Pike Carlson, osmiletý chlapec z Colorada, si hrál se svým bratrem Gagem, když se náhle objevila puma a napadla ho. Gage byl svědkem celé situaci a ihned se rozeběhl do domu a volal o pomoc. Puma držela ve své tlamě Pikeovo hlavu a táhla jej pod strom. Malý chlapec se ovšem nenechal ovládnout strachem a snažil se hrozivé zvíře porazit. „Prostě jsem ji mlátil a snažil se chytit něčeho, co by připomínalo klacek, abych jí ho mohl vrazit do oka. Ale rychle se zlomil,“ vypráví Pike o strašlivém zážitku.

Ron, Pikův otec okamžitě vyběhl ven s nožem. „Hlavu měl v tlamě té šelmy. Bez váhání jsem ji bodl bez ohledu na to, jestli by mě to stálo život. Rodičovský instinkt vás nutí chránit své děti, i když vystavujete svůj vlastní život nebezpečí. Jediné, co víte jistě, je to, že prostě musíte něco udělat, nezáleží na tom, co se s vámi stane, prostě musíte ochránit své dítě.“ tvrdí Ron.

Táta mi říkal, že všechna zvířata mají zranitelné místo, a to jsou jejich oči. Tak jsem sebral klacek, který ležel pod stromem, a pokoušel jsem se jí ho strčit do oka,“ vzpomíná Pike, který byl celý od krve a hlavu měl na několika místech potrhanou. „Byl to pohled, který by žádný rodič nikdy vidět neměl,“ říká Ron. Rodina zavolala na 911 a Pike byl transportován na nedalekou požární stanici. Zdravotníci jej pak odvezli do nemocnice, kde prodělal dvě operace.

Následující den po útoku již byli příslušní strážníci v bezprostředním okolí nehody a hledali pumu zodpovědnou za brutální útok na chlapce. Zahlédli dvě pumy, požírající tělo mrtvé kozy, a ty následně zastřelili. Předložili vzorky k analýze DNA, zdali mrtvé pumy skutečně odpovídají popisu útočícího zvířete. Pike je nyní v bezpečí svého domova se svou rodinou a stále si uchovává pozitivního ducha.

Co říkáte na tento děsivý příběh? Dokázali byste být tak stateční jako Pike? Sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com