Přezdívku dostal “zlomený pes”! Tento nebohý pejsek vypadal, že už vše vzdal a jen čekal na svůj osud. Vše se ale nečekaně obrátilo a nyní byste jej nepoznali. Jak vypadá teď, když dostal druhou šanci k životu?

Sanford byl kdysi popisován jako “zlomený pes”! Ale dnes? Dnes je to ten nejusměvavější chlupáč, jakého byste ve světě našli. Karen, jeho pěstounská matka, tvrdí, že je to ten nejšťastnější pes, kterého kdy potkala.

“Pěstounkou jsem po 52. a skutečně mohu říct, že jsem nikdy neměla v péči tak věrné zvíře jako je on. Dívá se na mě způsobem, jakým se na mě žádné jiné zvíře nikdy nedívalo, včetně mých vlastních mazlíčků. V podstatě se neusmívá pouze tehdy, když spí,” vypráví Karen.

Než si ale Karen k sobě Sanforda vzala, potřeboval veškerou pomoc, která byla možná. Srazilo ho auto, které ho nechalo napospas svému osudu. Nemohl chodit a jeho zachránci dokonce našli v jeho pravé zadní noze ránu po kulce.

Po jeho nalezení byl odveden do malého městského útulku v Dallasu, kde zůstal týden. V útulku bylo jen málo zdrojů pro získání potřebné péče.

Když dobrovolnice místní záchranné skupiny psů poprvé Sanforda spatřila, okamžitě věděla, že mu musí nějakým způsobem pomoci. “Byl úplně zlomený. Když k němu jeden dobrovolník z naší skupiny přistoupil, ani se nepokusil k němu přijít blíž a pozdravit ho. Skoro to vypadalo, jako kdyby vše vzdal a jen čekal, až přijde jeho čas,” říká ředitel záchranné skupiny. K největší změně však došlo, když se Sanford dostal poprvé do pěstounské péče ke Karen. “Myslím, že ve chvíli, kdy přišel do mého domu, si uvědomil, že je na bezpečném místě,” vzpomíná Karen.

Sanford nyní chodí na pravidelné procházky, hraje si s dalšími psy, které Karen vlastní, nebo si užívá pohodlí domova. “Je jako starší pán, kterého můžete vídat v pečovatelském domě. Může mu být 95 let, ale chová se, jako kdyby mu bylo 50.”

Zatímco je Sanford ve svém pěstounské domě velmi šťastný, každý by byl rád, aby našel milující domov, kde už zůstane navždy. “Je to dokonalý společenský pes, ke kterému se rádi vracíte domů. Vrtí ocasem a zdraví vás a po zbytek dne vám dělá společnost,” tvrdí Karen.

Jak se vám tento pejsek líbí? Vzali byste si ho hned domů? Sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: thedodo.com